Atrakcje w Danii

Dania jest krajem, który może się pochwalić piękną i nieskalaną naturą oraz niezwykłą kulturą i tradycją.

Dania jest najstarszym istniejącym królestwem, a jej historia sięga do czasów Wikingów więc nietrudno tu o rozrywkę dla miłośników historii. Centrum życia kulturalnego znajduje się w stolicy, ale niemal w każdym mieście znajdziesz ciekawe muzea, galerie, teatry, kościoły, klasztory. W Danii znajdziesz niezliczone zamki, ale także nowoczesne parki rozrywki. Szczególną atrakcją są zamki Tivoli i Legoland. Możesz odwiedzić kilka ogrodów botanicznych i zoo.

Można bawić się w dyskotekach, klubach, pubach, które są czynne do wczesnych godzin porannych w czwartki, piątki i soboty czyli wtedy gdy nocne życie rozkwita.

Ważna częścią życia kulturalnego jest muzyka. Koncerty odbywają się w zamkach, kościołach, a latem Duńczycy wykorzystują piękno natury, organizując festiwale i koncerty na świeżym powietrzu w parkach lub na plażach.

W Danii powszechne jest aktywne spędzanie czasu. Znajduje się tam wiele sal gimnastycznych, hal sportowych, stadionów, lodowisk, basenów i parków wodnych. Jeśli jesteś aktywny to nie będziesz miał problemu ze znalezieniem zajęcia, popularny jest tu jogging, jazda na rowerze, żeglarstwo, windsurfing i golf.

Sklepy w Danii są zamknięte w niedziele, ale za to w piątek są otwarte dłużej.

Wdzięczną pamiątką z Danii jest typowy duński ser lub marcepan, zestaw lego lub kopenhaska porcelana.
 

Nasza oferta
Aalborg
Aarhus
Herning
Kopenhaga
Odense

 

Zadzwoń do nas na Skype

 

Darek Juszczak

lub na nr: 713434009 lub 226216757 

Więcej o Danii