Opinie


Pomimo, iż KNORD nie posiada tak 'wyśrubowanego' image-u jakim niewątpliwie może się poszczycić CBS, poziom kursu pozostaje na dość wysokim poziomie. Oczywiście będąc bardzo obiektywną, dostrzegłabym kwestie, które można by było poprawić, jednak leży to niewątpliwie w gestii KNORD i w ich fizycznych możliwościach.


Ogólnie:

  • osobiście bardzo dużo (jak do tej pory) się nauczyłam, poznałam wiele modeli ekonomicznych, ich zastosowanie w praktyce itp.
  • kurs jest świetnie osadzony w realiach "International sport business industry" i wykorzystuje całe mnóstwo "case studies" i praktycznych przykładów,
  • program jest dość wymagający, zwłaszcza w zakresie pisania projektów (indywidualnych i grupowych) oraz czytania, dlatego uważam, że przygotowanie z języka angielskiego na poziomie advanced jest niezbędne,
  • atmosfera i relacje lektor - student są wspaniałe, jakże dalekie od polskich tradycji,
  • uczelnia sama w sobie: świetna (choć dość daleko od centrum), sale wykładowe doskonale wyposażone w sprzęt multimedialny, cała gama miejsc do nauki na terenie uczelni, dostęp 24/7, wspaniały dostęp do międzynarodowych ekonomicznych baz danych (artykuły, statystyki) opłacony przez uczelnię - trzeba tylko wiedzieć jak i gdzie czegoś szukać, a to istna skarbnica danych potrzebnych do projektów,
  • wszystkie zajęcia prowadzone są w postaci prezentacji ppt, które później dostępne są dla studentów na wewnętrznym portalu uczelni,
  • cały program każdych zajęć był imponująco rozpisany: z wyszczególnieniem każdego pojedynczego spotkania i uwzględniał opis tematu zajęć, wymagane od studentów przygotowanie i cele spotkania,
  • mieliśmy kilka spotkań z przedstawicielami duńskich firm.

Generalnie, ja osobiście jestem bardzo zadowolona i dziękuję Państwu za pomoc w kwestiach aplikacji. Pan Dariusz był bardzo pomocny i niemal błyskawiczny w reakcjach. Właściwie to dzięki jego natychmiastowej reakcji, po mojej telefonicznej z nim rozmowie, jestem tutaj dzisiaj.
Przede mną ostatni - czwarty projekt obowiązkowy i semestralny projekt z dwoma egzaminami - miejmy nadzieję, że rozpocznę drugi semestr. :)

Anna Hodson
KNORD - Business Academy Copenhagen North - Bachelor of Sports Management


Witam serdecznie.

Padło pytanie czy jestem zadowolony? Jak można być niezadowolonym ze studiowania na uczelni gdzie studiowanie to czysta przyjemność, a nie kolejna czynność do której trzeba się zmuszać. Jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony. Oczywiście na początku nie obyło się bez stresu, niepokoju. Nie wiedziałem czego mam się spodziewać. Inny kraj, odległość od domu: wszystko to dodaje czarnych barw do scenariusza.

Jednak Duńczycy są wspaniałymi ludźmi, na uczelni nie pozwolą Ci się poczuć samotnie. Szczególnie w te pierwsze dni starają się jak mogą, by ani na chwilę nie pomyśleć o powrocie.

Co do nauki. Miałem rok doświadczenia po studiowaniu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, więc jestem w stanie porównać. UE jak wiadomo w Polsce jest wysoko ceniona - w POLSCE.

Mam jedno marzenie - przywieźć wykładowców polskich do Aarhus i dać im szansę czegoś się nauczyć. Mianowicie co to znaczy zainteresować studenta. Muszę przyznać, że na ASB nawet całka Riehmana staję się tematem ciekawych rozważań.

Można wiele pisać..

Napiszę: ZAPRASZAM DO DANII ! Zachęcam do studiowania za granicą.

Każdy powinien poczuć tę atmosferę studiowania ciekawych rzeczy, z ciekawymi ludźmi, w ciekawym miejscu.

Ale teraz pojawia się pytanie: KTO WTEDY BĘDZIE STUDIOWAŁ W POLSCE?


Michał Bartosz,
ASB Aarhus University - Business Administration

 


Właśnie kończę III semestr studiów w Danii (w Aalborgu) i muszę przyznać, że to była świetna decyzja. Polecam zdobyć się na odwagę i wybrać się na studia właśnie do Danii. Gwarantuję, że spodoba wam się system nauki bez presji i podejście wykładowców do studentów. Wszyscy są gotowi do tego, żeby z uśmiechem pomagać studentom w nauce. Nie musicie się stresować ogromem nauki- trzeba być uważnym w trakcie zajęć, a spora liczba praktycznych projektów pozwoli utrwalić wiedzę. Już na IV semestrze odbywają się praktyki w profesjonalnych firmach. Z tym również pomaga uczelnia. Ja sam wybieram się właśnie przy pomocy uczelni do Chin, gdzie przez 3 miesiące będę zdobywał bezcenne doświadczenie i oczywiście korzystał z wolnego czasu by zobaczyć ten jakże ciekawy kawałek świata.


Ale studia za granicą to nie tylko uczelnia. Polecam Danię również dlatego, że to przyjaźnie nastawieni ludzie, z których niemal każdy posługuje się językiem angielskim, więc nie ma obawy o problemy komunikacyjne. Można poznać wielu ludzi nie tylko z Danii, ale i innych, nie tylko europejskich państw. Jeśli lubicie być aktywni poza uczelnią, nie stanowi to problemu. Istnieje wiele organizacji sportowych i kulturalnych, do których można wstąpić i cieszyć się aktywnie spędzonym czasem wolnym. Życie nocne również jest bardzo interesujące. Duńczycy lubią wychodzić do pubów i dyskotek, co stwarza świetną okazję do dobrej zabawy i spotkania ciekawych osób.


Jeśli szukacie dobrej edukacji, ciekawych ludzi i niezapomnianych przygód, polecam Danię.


Adam Zamęcki
University College Northern Denmark - AP Degree in Marketing ManagementMam na imię Kaśka i od września 2011 jestem studentką Architectural Technology and Construction Management na UCN w Aalborgu w Danii. Znalazłam się tu dzięki PERFECTowi, a dokładniej panu Januszowi Pelizgowi, który pomagał mi w załatwianiu wszystkich formalności związanych ze szkołą i dodatkowo odpowiadał na miliony moich pytań, za co jestem mu serdecznie wdzięczna.

Przyjazd do Aalborga i rozpoczęcie tu studiów otworzyły całkiem nowy rozdział w moim życiu. Chociaż bywały chwile że byłam niespokojna, teraz jestem pewna, że to najlepsze co mnie w życiu spotkało.

Dania - kraj rowerów, klocków Lego i „bzika” na punkcie ochrony środowiska spodobała mi się od razu, a kiedy rozpoczęłam swoje zajęcia w szkole byłam nim zachwycona. System pracy w grupach to zupełne przeciwieństwo nauki w Polsce. Uczymy się dyskutować, prezentować swoją opinię i znajdować kompromisowe rozwiązania. Teoria którą przedstawiają nam nauczyciele od razu zamieniana jest w zadania, które wzbogacają nas o ciekawe doświadczenia. Duńczycy przywiązują znaczną wagę do praktyki, co według mnie jest ich cudowną cechą. Bo oznacza to koniec nudnych wykładów na lekcji, a początek aktywnego działania.

Na uczelni atmosfera jest naprawdę świetna, a to wszystko dzięki miłym i zawsze chętnym do pomocy studentom i pracownikom University College of Northen Denmark (UCN). Nie musisz obawiać się tego, że nie znasz duńskiego, bo naprawdę ciężko tu znaleźć kogoś kto nie mówi po angielsku.

Dlatego szlifuj swój angielski i przyjeżdżaj! UCN ma ogromny wybór programów - z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Co ważne nauka jest zupełnie darmowa, a teraz jest raczej rzadkością. Poza tym naprawdę warto zobaczyć ten piękny kraj i poznać wielu nowych przyjaciół z całego świata.

Katarzyna Tomaszewska

University College Northern Denmark - Architectural Technology and Construction Management


Dzień dobry,

Tak zdecydowanie mogę stwierdzić, że już ostatecznie zaaklimatyzowałam się w Danii:). Kraj, a raczej system w nim panujący bardzo mi się podoba. Wszelkie sprawy załatwic jest bardzo łatwo, Duńczycy są stosunkowo przychylni do obcokrajowców i jak narazie wiekszych problemow w sprawach formalnych nie doświadczyłam.

Co do VIA- szkola bardzo dobrze wyposażona, nauczyciele przychylni i mili ale jednak z ich poziomem angielskiego jest bardzo różnie. Cóż, wśród obcojęzycznych uczniów posługujemy się terminem DANGLISH :). Ogólnie wrażenie bardzo pozytywne, mamy dużo możliwości. Rzeczą do której ciężko było mi się przyzwyczaić był kompletny brak teorii, odrazu wszystkie problemy wcielamy w życie, (co czasami jest dosyć trudne bez jakichkolwiek podstaw). Z kierunku i klasy jestem bardzo zadowolona. Myślę że Civil było bardzo dobrym wyborem. W środę rozpoczynam sesję egzaminacyjną, także jestem w trakcie przygotowań. Jednoznacznie jednak stwierdzam że gdybym miała możliwość jeszcze raz wybrać, zdecydowanie podjęłabym taką samą decyzję.

Pozdrawiam

Magda.

VIA University College - Civil Engineering
 

Nasza oferta
Aalborg
Aarhus
Herning
Kopenhaga
Odense

 

Zadzwoń do nas na Skype

 

Darek Juszczak

lub na nr: 713434009 lub 226216757 

Więcej o Danii