Praca w Danii

Jedziesz na studia do Danii i chcesz zarabiać w czasie nauki lub wakacji? Chcesz wiedzieć ile możesz zarobić? Chcesz wiedzieć co zrobić aby móc pracować w Danii? Chcesz wiedzieć jak szukać pracy?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o pracy w Danii

Ogólne informacje na temat pracy w Danii

Czy potrzebuję pozwolenia aby pracować w Danii?

W 2009 roku zniesiono wymóg konieczności posiadania zezwolenia na pobyt i pozwolenie na pracę więc duński rynek pracy otworzył się na obywateli Unii Europejskiej.

Jeśli pobyt trwa dłużej niż 3 miesiące, i chcesz w tym czasie pracować to należy zarejestrować się w odpowiednim urzędzie regionalnym, tam automatycznie uzyskasz pozwolenie na pobyt i pracę. Więcej informacji tutaj.

Co potrzebuję aby pracować w Danii?

Jakie jest bezrobocie w Danii?

Dzięki doskonałej koniunkturze i wykształconym obywatelom, w Danii jest na ogół niska stopa bezrobocia, która waha się między 4-5%. 12% Duńczyków do 25 roku życia nie pracuje.

Jaka jest minimalna płaca w Danii?

Dania jest w gronie krajów europejskich, w których nie jest określona płaca minimalna być może dlatego, że Duńczycy mają najwyższe przeciętne wynagrodzenie brutto wśród państw członkowskich. Wysokie zarobki są jednak rekompensowane przez wysokie podatki, ceny towarów i usług.

Nasza oferta
Aalborg
Aarhus
Herning
Kopenhaga
Odense

 

Zadzwoń do nas na Skype

 

Darek Juszczak

lub na nr: 713434009 lub 226216757 

Więcej o Danii