Warunki przyjęcia na studia

Jakie warunki musze spełnić, aby studiować w Danii?

Aby studiować na duńskim uniwersytecie należy przedstawić potwierdzenie dotychczasowej edukacji, dobrą znajomość języka angielskiego potwierdzoną zdanym certyfikatem, testem i/lub rozmową kwalifikacyjną oraz aplikację o przyjęcie na studia. Każda szkoła może wyznaczyć inne wymagania więc warto sprawdzić jej profil.

Ogólne wymagania (dla kandydatów na studia undergraduate):

 • Wypełniona aplikacja KOT-  aplikacja jest dostępna w ramach wspólnego systemu rejestracji
 • Wypełniony formularz Priority Form- formularz, w którym należy podać jakimi kierunkami jesteś zainteresowany i w jakiej kolejności
 • Świadectwo - kopia świadectwa maturalnego i ukończenia szkoły średniej w języku angielskim (nie są wymagane w momencie składania aplikacji - można je dostarczyć po ich otrzymaniu). Skontaktuj się z nami, aby sprawdzić czy musisz tłumaczyć dokumenty, czy możemy zrobić to za Ciebie!
 • Znajomość języka. Jeśli decydujesz się na studia po angielsku, będziesz potrzebować certyfikat potwierdzający znajomość tego języka ( IELTS, TOEFL, CPE itp) lub możesz napisać test w naszym biurze (tylko na studia AP degree)
 • List motywacyjny- w którym opiszesz dlaczego wybrałeś ten kierunek studiów oraz Danię i wybrane miasto jako kraj do studiowania i przekonasz, że jesteś wartościowym kandydatem.
 • Inne warunki stawiane przez wybraną szkołę
 • Ogólne informacje na temat warunków

Formularze aplikacyjne

Jak i kiedy powinien się zgłosić?

Aplikacje na studia w Danii są obsługiwane przez scentralizowany system aplikacji KOT, ale każda szkoła może mieć własny system wymagań i warunki przyjęć.

Termin składania podań nie jest jednolity, ale przybliżony to:

 • 1 grudnia- na semestr letni ( początek w lutym)
 • 15 marca- I runda aplikacji na semestr zimowy ( początek we wrześniu)

Niektóre szkoły przyjmują wnioski dłużej (po 15 marca 2015) - w miarę wolnych miejsc - prosimy o kontakt z nami, aby sprawdzić dostępność programów.

Uwaga: są jeszcze miejsca na jesień 2015 i można składać aplikacje w II rundzie (po 15 marca 2015) - im wcześniej, tym lepiej!

 

Jaka znajomość angielskiego jest wymagana?

Przykładowe testy i wymagany wynik (akademie i university coleges akceptują nasz test zdany w naszym biurze lub test organizowany przez nas online):

 • IELTS- 6.0
 • TOEFL- 550 w wersji papierowej,213 w wersji komputerowej, 80 w wersji internetowej
 • Cambridge Advanced- poziom C
 • Cambridge Proficiency- poziom C
   

Jakie wyniki muszę uzyskać w liceum?

Tylko niewiele, bo ok. 20%, kierunków stawia wymagania co do przedmiotów ( np. medycyna, architektura). Zwykle trzeba też pokazać wymaganą liczbę godzin np. z matematyki czy historii w szkole średniej (zależnie od kierunku).

W większości pozostałych szkół nie ma wymogów dotyczących średniej i wymaganych konkretnych przedmiotów. Dzięki naszemu wiloletniemu doświadczeniu doradzamy naszym klientom najkorzystniejszy wybór uczelni - tam, gdzie maja oni największe szanse na przyjęcie.

Czy mogę przenieść się z polskiej szkoły do duńskiej?

Aby przenieść się z polskiej szkoły do duńskiej należy ubiegać się o uznanie niektórych przedmiotów i przyznanych za nie punktów ECTS. Jeśli szkoła uzna, że masz wystarczającą liczbę punktów to będziesz mógł się przenieść na odpowiedni rok studiów w Danii.

Nasza oferta
Aalborg
Aarhus
Herning
Kopenhaga
Odense

 

Zadzwoń do nas na Skype

 

Darek Juszczak

lub na nr: 713434009 lub 226216757 

Więcej o Danii