Szkoły i uniwersytety w Danii

Szkoły i Uniwersytety w Danii

Mapa Danii

mapa Danii

 

Szkoły i Uniwersytety w Danii

AalborgAalborg leży w północnej Danii, na Półwyspie Jutlandzkim. Jest 4. największym miastem w Danii z 122 000 mieszkańców. Miasto jest siedzibą wielu instytucji edukacyjnych dlatego panuje w nim studencka atmosfera. Oferuje dobre warunki życia, dobrze funkcjonujący transport publiczny, bogate życie kulturalne i sportowe.

dowiedz się więcej


AarhusAarhus jest drugim co do wielkości miaste Danii, leży na wschodnim wybrzeżu Jutlandii i jest głównym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym Danii. Miasto Aarhus charakteryzuja piękne krajobrazy, lasy, plaże. transport publiczny funkcjonuje dobrze, ale jest droższy więc studenci często podróżują na rowerze - miasta Aarhus jest znane jako miasto rowerów.

dowiedz się więcej


HerningTo małe miasteczko w środkowej części Jutlandii, często zwanej Midtjylland. Miasto jest szczególnie znane z przemysłu tekstylnego, ale w obecnej sytuacji gospodarczej jego znaczenie rośnie ze względu na pojawiające się w pobliżu strefy przemysłowe. Jedno z jego przedmieść- Birk, pełni rolę miasta studenckiego.

dowiedz się więcej


KopenhagaStolica Danii i największe miasto Skandynawii, w Kopenhadze mieszka ok. 1,7 mln osób. Jest opisywana jako najbardziej stylowe miasto na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem wysokiego standardu życia, bezpieczeństwa i piękna architektury. W porównania z innymi miastami Europy może pochwalić się niskim wskaźnikiem przestępczości. Wadą Kopenhagi jest to, że jest jednym z najdroższym państw w Europie.

dowiedz się więcej


OdenseOdense jest trzecim największym miastem Danii, położonym na FIonii. W mieście jest wiele parków i panuje przyjemna, studencka atmosfera. Odense jest miejscem urodzenia Hansa Christiania Andersena. Miasto skupia się na utrzymywaniu i rozwijaniu międzynarodowych kontaktów co umożliwia mieszkańcom rozwój i polepszanie warunków życia.

dowiedz się więcej

Nasza oferta
Aalborg
Aarhus
Herning
Kopenhaga
Odense

 

Zadzwoń do nas na Skype

 

Darek Juszczak

lub na nr: 713434009 lub 226216757 

Więcej o Danii