Numer CPR

CPR Number- Duński numer indentyfikacyjny

Jeśli planujesz pobyt w Danii dłuższy niż 3 miesiące to jak najszybciej po przybyciu do kraju powinieneś ustalić numer CPR, który jest w tym kraju niemal niezbędny.

Co to jest numer CPR?

CPR ( CPR-personnummer) to krajowy numer identyfikacyjny, który jest przydzielany w momencie rejestracji do centralnego systemu rejestracji gdzie są przechowywane informacje o mieszkańcach Danii. Jest to 10cio cyfrowy numer w formacie DDMMYY-SSSS. Oznaczenie DDMMYY to dzień , miesiąc i rok urodzenia, a SSSS to numer, w którym ostatnia cyfra oznacza płeć ( nieparzysta- mężczyzna, parzysta- kobieta).

Po co mi numer CPR?

Numer CPR służy przede wszystkim do identyfikacji osoby, ale nie można się bez niego obejść w wielu sprawach. Bez numeru CPR nie można dostać ubezpieczenia medycznego, nie można założyć konta bankowego. Numer CPR jest też używany w wypłacie wynagrodzeń i sprzedaży nieruchomości itp.

Jak otrzymać numer CPR?

Aby uzyskać numer CPR trzeba się osobiście zarejestrować do krajowego systemu rejestracji (Civil Registration System) w lokalnym biurze ( Kommune) w miejscu zamieszkania.

Aby uzyskać numer CPR należy przedstawić dokumenty:

Nasza oferta
Aalborg
Aarhus
Herning
Kopenhaga
Odense

 

Zadzwoń do nas na Skype

 

Darek Juszczak

lub na nr: 713434009 lub 226216757 

Więcej o Danii