Zakwaterowanie w Danii

Gdzie mogę mieszkać studiując w Danii?

Większość duńskich uniwersytetów oferuje swoim studentom zakwaterowanie na kampusie. Mieszkania dla studentów znajdują się w pewnej odległości od szkoły, do której można dotrzeć na rowerze lub używając transportu miejskiego.

W przypadku gdy szkoła nie ma wolnych miejsc w akademiku, trzeba znaleźć pokój na własną rękę.
 

Możliwości zakwaterowania dla studentów w Danii:

 • Akademik
 • Mieszkanie prywatne
   

Akademik („Kollegier”)

Mieszkanie na kampusie szkoły jest idealne dla studentów zagranicznych, którzy dopiero zaczynają studia i nikogo jeszcze nie znają. Codzienny kontakt z innymi studentami zapewnia szybkie poznanie nowych przyjaciół i stworzenie przyjaznego środowiska do nauki i rozrywki. Ponadto zakwaterowanie w akademiku jest tańsze niż samodzielne.

Wynajem pokoju na uczelni wynosi około 300 EUR miesięcznie.

Warunki zakwaterowania są bardzo dobre: w nowoczesnych budynkach, prywatne pokoje z dostępem do internetu, wyposażona kuchnia, pralnia, pokój dzienny. Każdy student jest odpowiedzialny za porządek w swoim pokoju i wspólnych pomieszczeniach.

Zakwaterowanie w akademikach jest głównie przyznawane studentom z Danii i korzystających z Erazmusa więc może być trudno uzyskać pokój. Zalecamy, aby natychmiast po przyjęciu skontaktować się z działem dla studentów aby dowiedzieć się o możliwościach zakwaterowania.
 

Mieszkania prywatne

Niektórzy studenci wolą żyć samodzielnie lub wynająć mieszkanie z innymi studentami. Jeśli nie znasz nikogo, z kim mógłbyś zamieszkać skorzystaj z tej wyszukiwarki www.findroommate.dk .

Mieszkania wynajmowane bezpośrednio od właściciela są z reguły umeblowane. Zazwyczaj najpierw należy wpłacić kaucję, w wysokości trzymiesięcznego czynszu która posłuży jako depozyt za ewentualne naprawy.

Średnia cena wynajmu wynosi 500 EUR za miesiąc i więcej.

Znalezienie domu w większych miastach może być szczególnie trudne w sierpniu i wrześniu, przed rozpoczęciem roku akademickiego. Najlepiej jest zorganizować sobie zakwaterowanie przed rozpoczęciem studiów. Może Ci w tym pomóc Twoja uczelnia więc skontaktuj sie z nią w tej sprawie gdy tylko dowiesz się, że jesteś przyjęty. Zakwaterowanie możesz znaleźć też przez stronę www.casaswap.com .
 

Ile kosztuje zakwaterowanie w Danii?

Koszty zakwaterowania w Danii są bardzo zróżnicowane w zależności od jego typu i lokalizacji. Od Ciebie zależy na jaki typ zakwaterowania możesz sobie pozwolić. Zapoznaj się z cenami zakwaterowania w Danii, które przedstawiamy poniżej.

Krótki przegląd cen różnych rodzajów zakwaterowania w Danii:

 • Pokój jednoosobowy: 200-400 EUR za miesiąc
 • Wynajem w Kopenhadze: 300-600 EUR za miesiąc
 • Turystyczna baza noclegowa: od 70 EUR za tydzień
 • Hostel: max. 16 EUR za łóżko w pokoju wieloosobowym
 • Tani hotel bez łazienki: od 40 EUR za noc w pokoju dwuosobowym
 • Tani hotel z łazienką: od 70 EUR za noc w  pokoju z łazienką w pokoju dwuosobowym
 • Średniej jakości hotel z łazienką: od 130 EUR za noc w pokoju dwuosobowym
 • Luksusowy hotel: od 200 EUR za noc w pokoju dwuosobowym
 • Prywatna kwatera ( zwykle na wsi): od 16 EUR za dzień
 • Kemping: od 7 EUR za osobę za noc ( dodatkowa opłata za korzystanie z prysznica)
   
Nasza oferta
Aalborg
Aarhus
Herning
Kopenhaga
Odense

 

Zadzwoń do nas na Skype

 

Darek Juszczak

lub na nr: 713434009 lub 226216757 

Więcej o Danii